Storkredsforsamlingens bestyrelse | Nordsjællands Radikale Venstre

Log in

Log ind med brugernavn og password. Er du medlem af Radikale Venstre, og er det første gang, du skal logge på hjemmesiden, eller kan du ikke huske dit kodeord, så vælg "glemt adgangskode", for at angive et kodeord. Dit brugernavn er din e-mailadresse.

Indtast dit radikale.dk brugernavn
Indtast din adgangskode
Nordsjællands Radikale Venstre

Publiceret

07. januar
2015

Storkredsforsamlingens bestyrelse

Bestyrelsen består af forretningsudvalget og en repræsentant for hver kommuneforening i storkredsen. Forretningsudvalget, der vælges på storkredsens årsmøde, består af formand, næstformand, sekretær og kasserer.

STORKREDSBESTYRELSENS FORRETNINGSUDVALG:                                                    (valgt på årsmødet den 25. maj 2016)

Formand:: Leif Rasmussen, Tjørnevej 14, 3660 Stenløse,                                           Tlf.: 2043 7389, e-mail: leras@mail.dk

Næstformand:: Poul Fischer, Lærkenborg Allé 19, 3450 Allerød,                                  Tlf.: 4025 9071, e-mail: fischerallerod@webspeed.dk

Sekretær: Ebbe Schultz, Hybenhaven 11, 3450 Allerød,                                               Tlf.: 2380 7623, e-mail: hybenhaven@privat.dk

Kasserer: Jan Hellen, Bygvænget 826, 2980 Kokkedal,                                                 Tlf. 4016 5105, e-mail: janhellen@icloud.com

=======================================================================

REPRÆSENTANTER FOR KOMMUNEFORENINGERNE:

Allerød: Poul Fischer,   e-mail: fischerallerod@webspeed.dk

Egedal: Jørgen Guldborg,   e-mail: joergenguldborg@gmail.com

Fredensborg: Tonny Lacomble Nielsen,   e-mail: tonny_nielsen@yahoo.com

Frederikssund: Kim Bromberg,   e-mail: kim.bromberg@hotmail.com

Furesø: Arne Ziegler,   e-mail: arne.ziegler@gmail.com

Gribskov: Karl Terpager Andersen,   e-mail: kta@mail.dk

Halsnæs: Niels Bendix Knudsen,   e-mail: e-mail: nbendix@mail.dk

Helsingør: Niels Frederiksen,   e-mail: niels.skolestien29@gmail.com

Hillerød: Birthe Lundsteen,   e-mail: birthe-lundsteen@post.tele.dk

Hørsholm: Peer Tidemand-Petersson,   e-mail: peer@tipe.dk

Rudersdal: Karin Christiansen,   e-mail: karin.christiansen@ny-post.dk